Hlavní informace

Virtuální Učebny

KE iPadGUI notebook lr

CNC Praha vyvinula unikátní videokonferenční výukový systém. Používá ho i jeden z největších zaměstnavatelů v krajině.

Praha 29. června Česká společnost CNC Praha, která se zabývá komplexními dodávkami technologií pro spolupráci na dálku, úspěšně dokončila vývoj a testování již druhé verze unikátního videokonferenčního systému Virtuální učebny pro dálkové vzdělávání. Starší verzi Virtuální učebny 1.0  využívá mimo jiné  i jeden z největších zaměstnavatelů v krajině pro školení svých zaměstnanců i porady managementu.

CNC do vývoje systému investovala 2 miliony korun. „Virtuální Učebny“ slouží převážně velkým společnostem ke vzdělávání velkého počtu pracovníků ve více lokalitách z jednoho místa najednou. Jedinečnost řešení spočívá v ergonomii používání, které přirozeně začleňuje vzdálené strany i lektora do jednoho prostoru. Při vzdělávání na dálku je nutné s publikem komunikovat o to víc.

„Velká organizace tak má jednotný systém pro spolupráci na dálku, ať už jde o školení nebo porady.  Systém je zabezpečený a kompatibilní se všemi používanými světovými standardy, " uvedl technický ředitel CNC Patrick Korž.

Důmyslné snímání obrazu a zvuku prostřednictvím kamer a mikrofonů sledujících přednášejícího v pohybu po místnosti umožňuje přirozené vystupování lektora tak, aby se vždy díval na školené a byl tak zajištěný přirozený „oční kontakt“ s lokálním i vzdáleným publikem. Součástí systému je sdílení obrazovky počítače i sdílení ručně psaných poznámek. Lektor systém ovládá prostřednictvím dotykového panelu. Školení nebo poradu je možné nahrát a záznam exportovat do vzdělávacího systému. Zřízení jedné virtuální učebny vyjde zhruba na jeden milion korun.

V současnosti dokončená nová verze Virtuální učebny 2.0 bude nově obsahovat propojení se Skype pro firmy a novinkou je i rozlišení přenášeného obrazu až 3840x1080.

Řešení zahrnuje vedle dodávky nových Virtuálních učeben i začlenění stávajících videokonferenčních místností, používaných pro porady, do jednoho systému.

Chcete vědět víc? 

Vyplňte prosím Váš kontakt dolu na stránce.

Další informace

Žádost o informace a vyzkoušení služeb.

Neplatný Vstup
Vaše jméno prosím
Prosím vyplňte platnou Emailovou adresu.
Prosím vyplňte telefonní číslo.
Váš pracovní email prosím
Neplatný Vstup
Prosím zaškrtněte souhlas